نقشه ی سایت
شنبه  05  مهر  1399

برگزاری دومين دوره مسابقات جايزه بزرگ پهپادها

1396-07-22

دومين دوره مسابقات جايزه بزرگ پهپادها از 24 تا 27 مهرماه در مجموعه ورزشي ساصد برگزار مي‌گردد. در اين مسابقات بيش از 30 تيم از دانشگاه‌ها و شركت‌هاي خصوصي در دو كلاس سرعت و فضاي بسته با هم به رقابت مي‌پردازند. كلاس سرعت يك رقابت پرهيجان در حوزه پهپادها است كه به رقابت‌هاي اتومبيل‌راني شباهت دارد و در آن سرعت و قدرت مانور پهپادها به نمايش گذاشته مي‌شود. اين كلاس داراي يك مسير مشخص و از ميان موانع بوده و تيمها موظفند اين مسير را در تعداد دورهاي مشخص و در مراحل مختلف با كمك تصاوير ارسالي از دوربيني كه در جلوي پهپادها نصب شده است، طي كنند. اين تصاوير روي عينكي با عنوان FPV كه بر روي چشم خلبان نصب مي‌گردد قابل مشاهده است.

كلاس فضاي بسته اين دوره از مسابقات نيز بر هوشمند بودن پهپادها و انجام ماموريت‌هاي نه گانه تاكيد داشته و تيمها موظف مي باشند ضمن ورود هوشمند به ساختمان، صعود و فرود خودكار بر روي سكوي متحرك، قدرت و دقت خود را نسبت به جابجايي اجسام در معرض قضاوت داوران قرار دهند.

برگزاري نمايشگاه تخصصي از انواع پهپادها و ربات‌هاي پرنده با قابليت‌هاي مختلف از ديگر برنامه‌هاي اين دوره از مسابقات است. همچنين برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي مرتبط براي بازديد كنندگان از ديگر برنامه‌هاي جانبي مسابقات است. لازم به ذكر است كه بازديد از اين مسابقات براي عموم آزاد است.